Emniyet Vanaları Test Standımız

Emniyet Vanası Test

Emniyet Vanası Test

Tüm marka emniyet vanalarının sökme, takma, parça değiştirme, kalibrasyon işlemleri, set basıncı ve blowdown ayarı yapılmaktadır. Tüm bakım hizmetlerinden sonra, vana test standımızda test edilmektedir.
Basınçlı kaplar yönetmeliğine göre, emniyet vanalarının yılda 1 kez test edilerek sertifikalandırılma zorunluluğu vardır.

Firmamız, GE (General Electric) Enerji grubuna bağlı GE Consolidated emniyet vanaları ile GE Masoneilan kontrol vanaları ve displacer tip seviye transmitterlerinin Türkiye yetkili satış ve servis ağıdır.

Servis hizmetimiz tüm marka emniyet vanaları ve kontrol vanaları için geçerlidir.

Bu kapsamda, Ankara’daki sabit servis merkezimizin yanı sıra, tüm marka emniyet vanaları için online test (Hot test, vana hatta takılı ve basınç altında iken vananın istenilen set basınç değerinde açıp açmadığının tespiti) ve sertifikalandırma hizmeti vermektedir.

Buraya tıklayarak, Ankara’daki sabit servis merkezimizin yanı sıra, on-line test cihazı olan Evt Pro X ‘e ait kataloğu indirebilirsiniz. Bu cihaz Dünyada OEM (Original Equipment Manufacturers) onaylı tek cihaz olup sadece yetkili servislere verilmektedir. Dolayısı ile bu özel test cihazını Türkiye’de, sadece firmamız kullanma yetkisine sahiptir.

Bu test cihazı hava, su, sıvı, gaz, buhar hatlarında kullanılan yaylı tip emniyet vanaları için uygun olup, aynı zamanda ATEX sertifikalı olduğu için tehlikeli bölgelerde de(Ex-proof veya intrinsically safe) kullanılabilmektedir.

Emniyet vanalarınızı sökmeden, hatta çalışır iken test edip  1 yıl geçerli sertifikalandırma hizmeti sunan firmamız bu konuda da TURKAK ‘dan kalite yönetim sistemini almıştır.

Ayrıca, aşağıda örnek test sertifikasını tetkiklerinize sunarız.

(Test sonunda tarafınıza orijinal imzalı test sertifikası, firmamız kalite belgesi, test esnasında kullanılan cihazların kalibrasyon sertifikaları, test cihazının ATEX sertifikası tarafınıza dosya halinde teslim edilecektir.)

Bu test ile emniyet vananızın gerektiği zaman açacağından emin olacak ve bunu sertifikalandıracaksınız. Bu test hizmeti tüm uluslararası kalite denetim ve sigorta şirketleri tarafından da kabul görmüştür.

Firmamız, Türkiye’de GE Consolidated emniyet vanalarının satışını yapıp aynı zamanda tüm marka emniyet vanalarına on-line test hizmeti veren tek firmadır.

Bu sayede, kullanmakta olduğunuz emniyet vanalarını, en az bir marka için yetkili servise test ettirip sertifikalandırma imkanına sahip olacaksınız.

Sayın müessesenize, cihazımız ile birlikte tanıtım yapmak veya bu hizmetimiz ile ilgili teklif almak için lütfen firmamız ile temasa geçiniz. İletişim sayfamız için tıklayın.